Navštivte plantáž palmy olejné ve virtuální realitě

Vítejte na farmě Titi Bonsilona, vedoucího skupiny drobných farmářů certifikovaných společností RSPO ve své obci. Titi Bonsilon obhospodařuje 5,3 hektarů půdy, ve své praxi využívá řadu technik šetrných k životnímu prostředí zlepšujících ekonomiku výrobního procesu. Od svého získání certifikátů se jeho náklady a používání chemických látek výrazně snížily, jeho výnos se zvýšil o 5 % a jeho příjem o 20 %.

Přímo hospodařící zemědělec je ten nejpovolanější průvodce plantáží palmy olejné. Procházka plantáží ukazuje, jak se sklízí plody palmy olejné, jak lze palmu olejnou pěstovat udržitelným způsobem při zapracování integrované ochrany proti škůdcům a dalších postupů správné zemědělské praxe. Plody palmy olejné se mohou sklízet každých 14 dní, proto je palma olejné nejvýkonnější olejninou z hlediska využití půdy.

Jak lze video přehrát?

Počítač

K přehrání 360° videa je nutno mít instalován prohlížeč, který tento formát podporuje jako je Google Chrome, Firefox, Internet Explorer (aktuální verze). Pohled lze natáčet do různých směrů používáním šipek levém horním rohu obrazovky.

Chytrý telefon

Ke sledování je nutno video otevřít v aplikaci YouTube (aktuální verze). Natáčením obrazovky prstem do různých směrů vstoupíte do virtuální reality.

Brýle virtuální reality / Google Cardboard

V aplikaci YouTube (aktuální verze) si nastavte možnost pracovat s virtuální realitou, pokud to ještě nemáte. Otevřete video a klikněte na ikonu VR-brýle v pravém dolním rohu obrazovky. Umístěte svůj chytrý telefon do brýlí virtuální reality a vychutnejte si zážitek z návštěvy plantáže palmy olejné.

Video najdete také v obchodě Play/App pod „VR Palm Oil“.